Bitkári

Autor: Andrea Vörösová | 8.6.2012 o 16:34 | (upravené 9.6.2012 o 7:22) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  1006x

Nastúpili do autobusu. Starší pán okolo šesťdesiatky, za ním dvaja chlapi, okolo štyridsiatky. Podľa výzoru asi jeho synovia. V autobuse sedelo zopár ľudí. Starý pán prechádzal uličkou. Zbadal dvoch mužov, sediacich v strede autobusu. Na chvíľu zastal a zmeravel. Skúmavým pohľadom spopod okuliarov, ktoré pripomínali popolníky, sa zahľadel na sediacich cestujúcich. Potom si šiel sadnúť. Tí dvaja, asi jeho synovia, si sadli za neho. Autobus sa pohol.

Po chvíľke sa starší pán otočil smerom k synom. „Počúvajte, tí dvaja, čo sedia tam v strede autobusu, to sú tí, čo ma vtedy minule prepadli a zobrali mi tašku s nákupom“. Synovia spozorneli. Netrvalo dlho, vstali zo sedadiel a išli k tým dvom. Zastali pri nich a bez slov im jednu vrazili. Potom druhú aj tretiu. Vodič autobusu pozrel do spätného zrkadla. Zabrzdil. Prišiel k bitkárom a spolu s tými dvomi nič netušiacimi cestujúcimi ich vyhodil von.

Autobus odišiel. Bitkári vonku pokračovali v tom, čo v autobuse začali. Napadnutí muži len nechápavo krútili hlavou. „Prečo nás bijete, čo vám je?“, snažili sa získať vysvetlenie. „Tak vy neviete“? No tak si skúste spomenúť“, povedali im bitkári a vzápätí im vrazili ďalšiu pecku. Po chvíli k nim prikročil bližšie aj starší pán, ich otec, ktorý sa tomu len zobďaleč prizeral. Naklonil sa „s popolníkmi“ k tým dvom, ktorí už dostali riadne do držky, a po chvíli bežným tónom, ako keď si zvykne pýtať dvadsať deka salámy v obchode, povedal: „Počkajte, nie oni boli, pomýlil som sa“.

- )))

Sú typy ľudí,... ktorí zvažujú slová. Predtým, ako ich vyslovia. Zvažujú skutky. Skôr, než ich vykonajú.

A sú typy ľudí,... ktorí chodia po svete s „popolníkmi na očiach“ a hovoria a konajú s neuveriteľnou „ľahkosťou bytia“...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Kuckov gól nestačil, AC Miláno prehralo v šlágri s Hamšíkovým Neapolom

Všetky tri góly padli už v prvom polčase.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?