Polobohovia z bájok a gorily zo spisu...

Autor: Andrea Vörösová | 9.2.2012 o 13:57 | (upravené 9.2.2012 o 16:52) Karma článku: 5,81 | Prečítané:  1011x

Väčšina z nás pozná grécke mytológie a báje. Z nich sa môžeme dozvedieť, ako to vyzeralo na Zemi v dávnych dobách...ľudia tu nežili sami, spolu s nimi tu nažívali aj polobohovia. Výzorom sa podobali bežným ľuďom, no odlišovali sa honosnejším oblečením, zvláštnymi privilégiami a svojskými maniermi.

Keď človek číta tieto báje, nevdojak mu napadne, že polobohovia sa nevyskytovali na Zemi iba v dávnych dobách. Veď stačí sa rozhliadnuť navôkol a zistíme, že polobohmi sa to okolo nás len tak hmýri. Sú to moderní polobohovia, mnohí z nich infiltrovaní medzi bežných ľudí. Na to, aby sme ich rozpoznali, potrebujeme postreh, pretože taký poloboh môže navonok vystupovať skromne, slušne, úctivo. To preto, lebo je prefíkaný a s ostatnými ľuďmi dokáže manipulovať tak, že sa mu napokon ešte aj poďakujú v domnienke, že im chcel pomôcť. No mnohí z nich sa svojím polobožstvom vôbec netaja. Najcharakteristickejšou črtou polobohov je ich vnútorný pocit zvýšeného sebavedomia, v duchu ktorého zastávajú názor... “Všetko čo chcem, môžem, a čo nechcem, nemusím. Zákony platné pre ostatných ľudí sú pre mňa nezáväzné“. Keďže často zastávajú riadiace funkcie, majú svojich podriadených, od ktorých vyžadujú dodržiavanie zákonov, sami ich však porušujú.

Vďaka svojej prefíkanosti a schopnosti ovládať ľudí sa im často podarí dosiahnuť to, čo chcú, aj keď za cenu podvodu. Zo schopností polobohov potom ťažia ich polobôžikovia, ktorí sú už naučení mať vyššie ambície, než sú ich vlastné schopnosti. Zrejme im je jasné, že za podmienok rovnosti pravidiel by nikdy neuspeli. Svoje nedostatky poloboh automaticky kompenzuje dostatkami v peňaženke. Z polobôžikov neskôr vyrastú pseudointelektuáli so zaplatenými titulmi, niektorí sa postupne infiltrujú medzi bežných ľudí a nahodia masku skromných. Navonok akože skromní, vo vnútri však veľmi egoistickí, budujú si svoj imidž poloboha.

Prečo sa polobohovia boja hrať férovo? Spoločnosť normálne uprednostňuje a zvýhodňuje ľudí postihnutých fyzicky a mentálne. Ak však aj polobohovia cítia potrebu byť uprednostňovaní, zrejme sú aj oni čímsi postihnutí....

Každý ich nazýva po svojom, polobohovia, gorily... Nielen Grécko, aj Slovensko už má svoje mytológie a báje... zatiaľ sú len na internete...no možno raz budú, na rozdiel od tých gréckych, obsiahnuté aj v súdnych spisoch... o gorilách.

P.S.:Či to boli polobohovia v Grécku, či sú to gorily na Slovensku, podstata zostáva vždy rovnaká... kdekoľvek na svete...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Prieskum agentúry Focus: Smer klesá, KDH je v parlamente

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?