Vynaliezavý neverník

Autor: Andrea Vörösová | 17.6.2012 o 13:09 | (upravené 17.6.2012 o 13:26) Karma článku: 8,63 | Prečítané:  1641x

Bolo to pred 8 rokmi. Tibor z osady v Rimavskej Seči si našiel priateľku. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebol ženatý. S manželkou býval v malom dome s jednou izbou a kuchyňou. S priateľkou však nadviazal vážny vzťah a uvažoval aj o spoločnom bývaní. Oznámil to manželke. Tá by od neho aj odišla -)), no problém bol v tom, že nemala kde. Manžel prácu nemal, a tak jej náhradné ubytovanie, ako by sa po slušnosti patrilo, zabezpečiť nevedel. "Na ulicu ju však nevyhodím", povedal nekompromisne, "veď by mi za to ostatní osadníci poriadne naložili".

Rozmýšľal, čo s tým. A tak... jedného dňa dostal nápad, ako to vyriešiť. Aby manželka neostala na ulici, no aby mohol zároveň začať nový život s novou priateľkou.

Izbu, ktorá slúžila ako obývačka aj spálňa, rozdelil kartónom na dve časti. Vonku pristavil k oknu rebrík. Manželke povedal, že može ostať bývať v dome, no vchádzať dnu a vychádzať von može len rebríkom cez okno. Tiborova nová priateľka mohla vchádzať dnu riadne cez dvere. Aby bolo jasné, s kým v súčasnej dobe Tibor žije a ktorá zo žien má v jeho živote aké postavenie. Napodiv, obe ženy s tým súhlasili. Takto žili všetci traja "spolu" ešte nejaký čas. Tibor sa svojím "nápadom" medzi ľuďmi netajil. Všetci v osade o tom vedeli. Veď to, ako jeho manželka vchádza každý deň po rebríku viackrát dnu a von, sa jednoducho nedalo prehliadnuť.-))

Po rokoch osadu v Rimavskej Seči zbúrali. Tamojší obyvatelia išli bývať do nových obecných bytov. Byt dostal aj Tibor s priateľkou, aj jeho už bývalá manželka. Tá mu je dodnes vďačná za to, že bol k nej vtedy ohľaduplný a neostala na ulici... -))

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?