Modrý favorit.

Autor: Andrea Vörösová | 2.8.2012 o 15:45 | (upravené 2.8.2012 o 19:08) Karma článku: 8,84 | Prečítané:  1243x

Miňo kúpil favorit. Desaťročný, modrej farby, za jedenásť tisíc, vtedy ešte korún. Od známeho. Auto bolo zachovalé, šlapalo ako hodinky. Miňo s ním vybehol do Tatier a oprášil aj cesty v Česku. Až po nejakých piatich rokoch začalo hlasnejšie dávať najavo najazdené kilometre aj svoje roky. Najprv "vypadol" jeden valec, potom druhý, začala haprovať aj trúba. Ozvala sa napríklad aj vtedy, keď Miňo zapol smerovku, o komické situácie tak nebola núdza.:-) Miňo to všetko opravoval svojpomocne. No keď už "vypadol" aj tretí valec, zašiel k opravárovi. Ten favorit prezrel a skonštatoval, že sa opraviť nedá a že môže byť užitočný už len na súčiastky. Nič sa nedalo robiť. Aj keď si Miňo favorit obľúbil, jazdiť sa na ňom už vlastne nedalo. A tak auto dotyčnému opravárovi predal. Na tie súčiastky, za päť tisíc korún.

Ako tak raz Miňo išiel po ulici, vo dvore jedného domu zbadal stáť favorit. Modrý. Brána bola otvorená a na nej nápis: Predám favorit. "Aha, modrý favorit, podobný ako bol ten môj", zaspomínal si Miňo v duchu a kráčal ďalej. Zrazu zastal. Hlavou mu prebleskla Špz- tka, ktorú videl na aute. Bola mu povedomá. "Veď to bolo číslo môjho favoritu", rozmýšľal Miňo. "To nie je možné, veď opravár ho rozobral na súčiastky", nedalo mu a vrátil sa z konca ulice k spomínanému domu. Nakukol na dvor a ešte raz sa pozrel na číslo Špz- tky na favorite. "Dofrasa, však to je moje auto", uvedomil si a v duchu mu už prebehla myšlienka: "No počkaj opravár, veď ja ti ukážem... že vraj len na súčiastky". "Dobrý deň, pozerám, že máte na predaj favorit", prihovoril sa Miňo majiteľovi auta. "Hej, predávam ho", majiteľ mu na to. Miňo si auto chvíľu prezeral. Bolo nanovo nalakované a naleštené. "Aha, tu je odraté operadlo, a tu pri autorádiu malý škrabanec", overoval si v duchu, že favorit je naozaj ten, ktorý ešte pred necelým polrokom vlastnil on a o ktorom opravár tvrdil, že sa už nedá opraviť. "A za koľko ho predávate?", opýtal sa. "Za šestnásť tisíc (korún)", povedal majiteľ. "Tak ja som ho dal za päť tisíc na súčiastky, a hľa, ako zrazu stúpla jeho hodnota:-)", zamrmlal Miňo. "A nespustíte niečo z ceny?" "Nie, nie", krútil hlavou majiteľ, "ja som ho kúpil tiež za šestnásťtisíc, tak na tom nechcem prerobiť. Pred mesiacom som si však kúpil nové auto a tak mi už toto netreba". "Tak dobre, kúpim ho", povedal Miňo a o pár dní už favorit parkoval pred jeho domom.

 

O niekoľko dní zastal Miňo s favoritom pred domom opravára. "Dobrý deň pán opravár, idem okolo, tak sa vám chcem pochváliť s mojím autom, ktoré som si nedávno kúpil. Keď sa už ten môj starý favorit nedal opraviť, tak som si kúpil iný. Veď viete, ako mi to moje autíčko prirástol k srdcu, ale čo už, keď sa s ním už nič nedalo robiť, len rozobrať na súčiastky. Predstavte si, tohto favorita som kúpil od jedného pána tu v meste", ukazoval Miňo na zaparkované auto. Ten si nedávno kúpil nové auto a tak už tohto modrého tátoša nepotreboval. Povedal mi, že je vo veľmi dobrom stave, prešlo generálnou opravou, má vymenený motor, nové pneumatiky, je nanovo nalakované, takmer ako nové. Ten človek, ktorý ho takto krásne naleštil a nadupal, musí byť veľmi šikovný, že?", hovoril Miňo a v duchu si vychutnával pohľad na opravárov ťažko opísateľný výraz a farbu tváre...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Prieskum agentúry Focus: Smer klesá, KDH je v parlamente

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?