Odkiaľ máte moje číslo?

Autor: Andrea Vörösová | 26.10.2014 o 21:20 | Karma článku: 8,98 | Prečítané:  2769x

"Odkiaľ máte moje číslo?", rozčuľuje sa pred potravinami starší pán. A po chvíli zase: "Ale povedzte mi, odkiaľ máte moje číslo?" Chvíľu počúva a potom znova žiada odpoveď na svoju otázku. Takto sa to opakuje ešte niekoľkokrát. Zrejme mu niekto ponúka nejaký produkt, možno hrnce, alebo neviem, čo teraz aktuálne "letí". Idúc okolo neho, chápavo som naňho pozrela. Staršia generácia, ktorá vyrastala bez telefónnych liniek, mobilov, počítačov a internetu to má v dnešnej dobe niekedy naozaj ťažké. Cudzí ľudia z rôznych firiem a spoločností bežne disponujú našimi telefónnymi číslami a vedia naše mená, aj keď ich nepoznáme a ani oni nás.

Chápem úprimné a nefalšované rozčuľovanie daného pána. Pripomenulo mi to podobnú situáciu, ktorú som zažila pred pár rokmi. Pár minút pred avizovaným živým telefonickým vstupom do večerných správ spravodajskej televízie, /robila som ich v ten deň počas celého dňa/, mi na mobil zavolala jedna neznáma pani. Sladkým podlizovačným hlasom ma hneď dôverne oslovila Andrejka a začala mi ponúkať nejaké produkty. Napriek tomu, že som jej povedala, že teraz nemám čas, lebo čakám na pracovný telefonát, robila sa, že to nepočuje a pokračovala vo svojom mlení. Tak som jej jednoducho telefón zložila. Tiež som neskôr rozmýšľala, kto tá pani bola, odkiaľ mala na mňa moje telefónne číslo a prečo mi zavolala až večer a nie cez deň, ako sa to obvykle zvykne robiť. No potom som sa na to vykašľala, pretože v dnešnej dobe už niekedy naozaj nie je v našich silách všetkého sa dopátrať.

Zdá sa, že časy, kedy záhady sveta objavoval Detektív Karol a vysvetľoval Majster N, sú už nadobro preč. Dnes sa už, ako sa hovorí, "kope iná liga". Len človek niekedy nevie, čoho sa má obávať viac, či súčasného prudkého rozvoja techniky a nekontrolovateľného množstva informačných kanálov, alebo ľudskej zlomyseľnosti a zákernosti, ktorá je tu už od nepamäti...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?